Vi som arbetar här

Alla vi som arbetar på Bloms Begravningsbyrå ser som vår viktigaste uppgift att ge dig rätt hjälp i en svår stund. Vi ger dig all tänkbar hjälp längs vägen så att allt känns rätt och inget glöms. Tillsammans arrangerar vi en begravning enligt dina personliga önskemål. Vi gör det med omtanke och stort engagemang.

Kontakta oss

 0500-41 30 94

 info@blomsbegravningsbyra.se

Måndag - Fredag 08.30 - 16.30

Sommartider:
Måndag-Torsdag 08.30 - 16.30
Fredag 08.30 - 15.00

Angelica Ericsson

Angelica Ericsson

Byråägare tillsammans med sin make Jonas. Angelica arbetar som begravningsrådgivare, representant, borgerlig officiant samt har hand om gravstenar och administration.

 angelica@blomsbegravningsbyra.se

Jonas Ericsson

Jonas Ericsson

Byråägare tillsammans med sin maka Angelica. Jonas arbetar som Auktoriserad Boutredare. 
Han upprättar handlingar såsom bouppteckningar, arvskiften, testamenten, samboavtal, äktenskapsförord, gåvobrev och framtidsfullmakt.

 jonas@blomsjuridik.se

Stephan Dahl

Stephan Dahl

Stephan arbetar som begravningsrådgivare, representant och borgerlig officiant. 

 stephan@blomsbegravningsbyra.se

Elin Andrén

Elin André

Elin arbetar som jurist inom den ekonomiska familjerätten. Hon upprättar handlingar såsom bouppteckningar, arvskiften, testamenten, samboavtal, äktenskapsförord, gåvobrev och framtidsfullmakt.

 elin@blomstedtjuridik.se

Oscar Nilsson

Oscar Nilsson

Oscar arbetar som begravningsrådgivare och representant.

 oscar@blomsbegravningsbyra.se

Ida Lidén

Ida Lidén

Ida arbetar som jurist inom den ekonomiska familjerätten. Hon upprättar handlingar såsom bouppteckningar, arvskiften, testamenten, samboavtal, äktenskapsförord, gåvobrev och framtidsfullmakt.

 ida@blomstedtjuridik.se

Johanna Björegren

Johanna Björegren

Johanna arbetar som begravningsrådgivare och representant.

 johanna@blomsbegravningsbyra.se

Jenny Barath

Jenny Carlsson

Jenny arbetar som juristassistent där hon ansvarar för det administrativa arbetet inom juridiken.

 jenny@blomstedtjuridik.se

Gunilla Karlsson

Gunilla Karlsson

Gunilla arbetar framför allt med våra tryckta produkter, såsom programkort, tackkort och minnesalbum.

 gunilla@blomsbegravningsbyra.se